AIG Sigorta
  • En Kapsamlı AIG Sigorta Ürünleri, Sigortayeri’nde.

    Bilgilerinizi doldurun, size özel AIG Sigorta tekliflerini görün, dilediğiniz ödeme seçeneğiyle en doğru sigortayı hemen satın alın.

    En Kapsamlı AIG Sigorta Ürünleri, Sigortayeri’nde. En Kapsamlı AIG Sigorta Ürünleri, Sigortayeri’nde.

Hakkında

AIG Sigorta, 1976 yılında Türkiye pazarına giriş yapmış ve 1989 yılında American Home Sigorta adıyla faaliyet göstermeye başlamıştır. 1999 yılında ünvanı AIG Sigorta olarak değişmiştir. AIG Türkiye, AIG globale bağlı, Amerikan menşeili bir sigorta şirketidir. AIG global, 100’den fazla ülkede hizmet vermektedir. 66 milyon müşterisi olan AIG, her iş gününde 118 milyon USD hasar ödemesi yapmaktadır.

AIG Sigorta Türkiye’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Adana ve Bursa’da Bölge Müdürlükleri ve bunlara bağlı 400’ün üzerinde acenteliği bulunmaktadır.

AIG Sigorta, müşterilerine en etkili şekilde ulaşabilmek için doğrudan satış, bankasürans, dijital satış kanalı, çağrı merkezi dışında acenteler ve brokerlar ile çalışılmaktadır. Şirket, 2013 yılında bankasürans kanalında HSBC ile yapılan 10 yıllık anlaşma neticesinde HSBC’nin elementer (hayat dışı) sigortacılık ürünlerindeki tek tedarikçisi haline gelmiştir.

AIG Sigorta pazarın farklı sigorta ihtiyaçlarına sahip segmentlerine odaklanarak müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veren, farklı ve müşteriye katma değer sağlayan ürünleri pazara sunmaktadır.

AIG Sigorta ve Sigortayeri; seyahat sigortaları, kasko sigortaları, hayat sigortaları, konut sigortaları ürünlerinde iş birliği yapmaktadır.

Sigortayeri Blog

Sigortayeri Blog

Sigorta sektörüyle ilgili güncel bilgileri, Sigortayeri'nin söylemek istediklerini Sigortayeri Blog'da anlatıyoruz.

Tıklayın, özel müşteri temsilcinize ulaşın.

0850 724 10 50